Jak szybko oraz skutecznie sprzątać mieszkanie, dom i biuro?

Ocena: 0.00/0

Sprzątanie mieszkania czy biura nie jest bardzo wymagającą czynnością, jednak wiele osób ma z nią duży problem. Technologia przychodzi z pomocą w tej kwestii! Mamy do wyboru urządzenia i akcesoria, które pomagają nam każdego dnia radzić sobie z brudem. Zaliczyć do nich możemy zmywarkę, odkurzacz elektryczny z funkcją czyszczenia podłogi, ścierki z mikrofibry, a także gąbeczki, które z jednej strony są delikatne, a z drugiej grube.

Ściereczka z mikrofibry jest niezbędna!

To właśnie tego typu ściereczki przeważnie używamy do ścierania kurzy. Bardzo chłoną wilgoć, są miękkie i można nimi myć. Nie zarysują powierzchni oraz wykorzystuje się je wielokrotnie. Po wyschnięciu można śmiało kolejny raz je użyć. Natomiast ściereczki dwuwarstwowe są grubsze i w wyższym stopniu są chłonne. Można wykorzystywać je również do mycia podłóg lub powierzchni samochodowych. Niezwykle praktyczne są jednorazowe ściereczki papierowe. Szybko i efektywnie usuwają zabrudzenia z powierzchni mebli lub podłóg.

Innego rodzaju akcesoria do sprzątania:

Prace porządkowe pochłaniają dużo czasu, wiążą się często z dość znacznym wysiłkiem fizycznym. Jednakże, aby ułatwić sobie życie, wskazane jest wyposażyć się w pożyteczne akcesoria. Myjąc podłogę, wskazane jest mieć mopa rotacyjnego, gdzie szybkimi obrotami można dokładnie odcisnąć wodę. Tego typu mop w mgnieniu oka staje się praktycznie suchy i nie zalewa posadzki pozostałościami wody. Do usuwania wszelkich zabrudzeń wskazane jest zakupić gąbki i ściereczki. Przy tym wszystkim, nie można zapominać o ochronie rąk. W tym miejscu rękawiczki będą kluczowe. Należy również dostosować je do wielkości dłoni. Dostępne są również w wersji antyalergicznej!

 

W takim razie, kiedy dbać o swój dom, żeby ciągle był w nim porządek? Zależy to, od tego, jak szybko się brudzi. Najczęściej praktykowany jest jeden dzień w tygodniu na robienie porządków. Jest to optymalny czas, pozwalający na utrzymanie stałego ładu. Oczywiście, jeśli zachodzi potrzeba częstszego sprzątania, należy to zrobić. Przede wszystkim powinno się przestrzegać systematycznego sprzątania, dzięki temu brud się nie nawarstwi!

Informacje:
Oceń Artykuł:

0Komentarze

Brak komentarzy