Na czym polegają zasady ubiegania się o kredyt hipoteczny?

Ocena: 0.00/0

Zakup nieruchomości jest ogromnym marzeniem wielu młodych ludzi. Zanim jednak się na niego zdecydujemy, dobrze jest wiedzieć, na czym on polega, jaki jest wymagany wkład własny i czy można go spłacić wcześniej bez ponoszenia dodatkowych strat finansowych? To wszystko są ważne pytania, ponieważ możemy przez nieuwagę spowodować katastrofalne skutki dla siebie, a także życie od wypłaty do wypłaty na ciągłych długach!

Wkład własny – jak go zbierać?

Wkład własny jest zgromadzonymi indywidualnie pieniędzmi przez ewentualnego kredytobiorcę, które trzeba wpłacić, pokrywając część wartości nieruchomości. W dobie koronawirusa coraz więcej banków określiło minimalny wkład własny na poziomie 20% wartości rynkowej nieruchomości. Całkowita kwota, która jest wkładem własnym, jest przelewana sprzedającemu nieruchomość. Może być to deweloper, właściciel wystawionego mieszkania lub domu.

Nieruchomości – czy mogą być wkładem własnym?

Istotne jest to, że wkładem własnym mogą być inne aktywa niż nagromadzone na koncie bankowym elektroniczne pieniądze. Jeżeli planowana jest budowa domu, to w banku naszym wkładem własnym, może stać się działka, na której ten dom zostanie zbudowany. Jednak musimy być właścicielami tej działki. Świetnym pomysłem na wkład własny jest także inna nieruchomość. Nie może ona być zadłużona, a środki finansowe z jej sprzedaży mogą być rozliczeniem na poczet wkładu własnego.

Okres spłaty hipoteki – ile może wynosić?

Ta kwestia jest złożona, ponieważ banki analizują wiek dłużnika i okres, w którym planuje przejść na świadczenia emerytalne. Zasadniczo długość kredytu hipotecznego waha się w granicach trzydziestu lat. Im później zaciągnięto świadczenia, tym mniej czasu pozostało do jego uregulowania. Warto mieć świadomość tego, że banki mają różne limity maksymalnego wieku, do którego może być udzielony kredyt. Z tego powodu powinno się sprawdzić przed złożeniem wniosku kredytowego.

Spłata kredytu hipotecznego – czy można spłacić zaległość szybciej?

Czy wcześniejsza spłata zobowiązania finansowego wobec banku jest opłacalna? W wielu przypadkach, z pewnością tak. Wpłynie to pozytywnie na naszą psychikę, ponieważ nie jesteśmy już obciążeni długiem, a także na nasz portfel. Wyobraź sobie, że nie musisz już spłacać comiesięcznych znacznych rat, a Twoje mieszkanie jest tylko Twoje. Bank nie ma już do niego żadnych praw! Wadą mogą być prowizje za możliwość wcześniejszej spłaty.

Informacje:
Oceń Artykuł:
Następny Artykuł

0Komentarze

Brak komentarzy