Kolory makijażu, a typ urody — jak dobierać?

Ocena: 0.00/0

Mamy różne kolory oczu oraz odcienie skóry. Nasz makijaż będzie się sporo różnił od siebie, ze względu na odmienny typ urody. Ważne w tym przypadku jest wiedzieć, do którego typu należymy i jakie stosować kosmetyki zgodne z typem urody. Typ urody nie jest jednak jedynym parametrem. Warto także wiedzieć, jakie kolory będą pasowały do naszego kształtu twarzy, czy wielkości oczu. W tym przypadku również makijaż dzienny będzie inny, aniżeli makijaż na wieczorne wyjście!

Istotny aspekt makijażu, czyli oczy!

Poza doborem właściwego podkładu oraz jego poprawnym nałożeniem (gąbeczką bądź pędzlem), najważniejszym elementem makijażu są oczy, których uwydatnienie jest nadzwyczaj istotne. Zapewne zdajesz sobie sprawę z tego, że zależnie od ich koloru, powinno się dobierać konkretny odcień cieni do powiek.

Jak malować brązowe oczy?

Brązowy jest najpowszechniejszym kolorem oczu, co uwarunkowane jest sporą zawartością melaniny, innymi słowy ciemnego barwnika. Możesz użyć cieni matowych, ale także postawić na rozświetlenie za pomocą złotego bądź srebrnego pigmentu. Jeżeli posiadasz brązowe lub piwne oczy, to koniecznie wyposaż się w paletę z odcieniami fioletu, granatu, a także brązu. Bardzo dobrze będą do Ciebie również pasowały wszystkie odcienie nude i róże, które sprawią, że oczy będą pięknie uwydatnione. Powinno się też zwrócić uwagę na kolor włosów – jeżeli są one jasne, to lepiej postawić na jaśniejszy makijaż, który delikatnie rozjaśni cerę oraz sprawi, że przez cały czas będziesz wyglądać świeżo. Z kolei z dodatkiem czerwonych ust uzyskasz bardzo dobry efekt na każde wieczorowe wyjście!

Makijaż dla jasnych oczu. Niebieskie i szare tęczówki...

Oczy szare oraz niebieskie są charakterystyczne dla zimnego typu urody, kojarzącego się z krajami skandynawskimi, w związku z tym wykonywany wokół nich makijaż powinien być subtelny. Jeśli pragniesz postawić na mocne oko, to pamiętaj o tym, by używać odpowiednich cieni, które uratują Cię od nadmiaru makijażu. Jasne oczy najodpowiedniej łączą się z jasnym różem, cieniami szarymi, srebrnymi i złotymi oraz z jasnym fioletem. Jeśli pragniesz osiągnąć naturalny efekt, to wystarczy, że podkreślisz rzęsy tuszem i nałożysz róż na policzki. Tym sposobem zawsze będziesz wyglądać świeżo oraz czuć się dobrze. Do wieczorowego makijażu cudownie sprawdzą się mocne kolory szminek takie jak przykładowo czerwony, malinowy albo odcienie fioletu.

Makijaż zielonego oka!

Zielony jest uważany za najrzadszy kolor oczu, a zaakcentowanie go za pomocą właściwego makijażu wydobędzie jego piękno! Do takiej barwy najlepiej pasuje makijaż składający się z cieni o ciepłych odcieniach, takich jak brąz, złoto, lub beż. Jeśli posiadasz matowe cienie, to świetnym pomysłem jest wykorzystać ciemniejsze z nich i stworzyć efekt smoke eyes, dzięki któremu oczy staną się optycznie większe. Zależnie od tego, jaka jest Twoja karnacja, możesz szaleć z doborem kolorów ust lub cieni do powiek na imprezy bądź formalne wyjścia. Na pewno bardzo dobrze będzie do nich pasował błyszczyk, który doda Ci subtelności, jak również kobiecości oraz pozwoli skupić uwagę na rzadkim kolorze oczu!

Reguły prawidłowego makijażu są bardzo ważne!

Poznając zasady prawidłowego makijażu i doboru kosmetyków, możesz być spokojna o swój wizerunek. Wystarczy teraz, że nabędziesz trochę potrzebnej praktyki i możesz robić zniewalający make-up, który Cię odświeży i sprawi, że będziesz wyglądała cudownie! Nie popełnisz więcej błędów, ponieważ znasz już swój typ urody i trzymając się go, będziesz zachwycać wyglądem każdego dnia, jak i na specjalnych okazjach!

Informacje:
Oceń Artykuł:
Tagi Artykułu:

0Komentarze

Brak komentarzy