Zalety wykonywania manicure hybrydowego w domu

Ocena: 0.00/0

Nie możesz pozwolić sobie na częste korzystanie z usług kosmetyczki? Pomimo tego pragniesz mieć zjawiskowe paznokcie? Zastanawiasz się, czy to jest w ogóle możliwe bez konieczności wizyty w salonie? W tym artykule tłumaczymy, jak możesz w bardzo prosty sposób zafundować sobie paznokcie jak z czerwonego dywanu, nie tracąc mnóstwa pieniędzy. Usiądź wygodnie i zdobądź nową umiejętność, dzięki której stworzysz swoje własne arcydzieło.

Zakupy związane z wykonywaniem manicure hybrydowego w domu 

Żeby wykonać manicure hybrydowy, musisz zaopatrzyć się w parę niezbędnych przyrządów. Nie jest to ogromna inwestycja, a na pewno się opłaca. Przede wszystkim musisz zakupić lampę UV. Możesz wybierać spomiędzy małych, przenośnych lamp jak również większych i profesjonalnych. Ważne, abyś na początku miała chociaż jedną. Oprócz tego niezbędne Ci będą lakiery hybrydowe. Na początek wybierz kilka swoich ukochanych kolorów, w których czujesz się najlepiej i z których będziesz zwykle korzystać. Kluczowym elementem manicure hybrydowego są baza i top. To dzięki nim hybrydy są właściwie utwardzone i trzymają się na paznokciach dłużej aniżeli zwykłe lakiery. Przy zakupie topu możesz zdecydować się na opcję z połyskiem bądź matową, zależnie od tego, w jakiej czujesz się bardziej komfortowo. Nie zapomnij również o zakupie acetonu oraz cleanera (odtłuszczacza), które służą do oczyszczania paznokci oraz znajdujących się na nich substancji. Wszystkie te rzeczy możesz zdobyć osobno albo w zestawie, zarówno w sklepach online, jak i stacjonarnych.

Wykonanie paznokci krok po kroku 

Gdy masz już wszystkie potrzebne zakupy, pora zacząć wykonywanie manicure hybrydowego. Zanim zaczniesz oczyść swoje paznokcie oraz wypiłuj je tak, aby otrzymać wybraną przez siebie formę i zmatowić płytkę paznokciową. Kolejnym krokiem jest nałożenie jednej warstwy lakieru bazowego oraz wsadzenie paznokci pod lampę, by mógł się on utwardzić. Staraj się nanosić bazę delikatnie, by manicure nie wyszedł zbyt gruby oraz odstający. Potem, zależnie od tego, które posiadasz lakiery, nałóż jedną bądź dwie warstwy koloru. Jeżeli posiada on dokładne krycie, wystarczy wyłącznie jedna. Po nałożeniu lakieru po raz drugi użyj lampy UV. Przedostatnim etapem jest zastosowanie topu, który utwardzi paznokcie oraz pozwoli uzyskać Ci efekt połysku bądź matu. Po wyjęciu paznokci spod lampy zmyj klejącą powłokę odtłuszczaczem i skończone! Możesz cieszyć się swoim manicure hybrydowym!

Czego nie robić podczas wykonywania manicure hybrydowego? 

Zapoznaj się z popełnianymi błędami w trakcie wykonywania manicure hybrydowego. Najważniejszą kwestią jest zdejmowanie lakieru z płytki paznokcia. W tym momencie jest najwięcej popełnianych błędów, związanych z nieprawidłowym skrobaniem resztek produktu z paznokcia. Używaj do tego acetonu i patyczka z tym samym przeznaczeniem. Kiedy widzisz, że paznokcie są słabe i ulegają uszkodzeniom, to wstrzymaj się na jakiś czas z hybrydą, tak aby mogły się one zregenerować. W tym czasie możesz nakładać na nie odżywkę regenerującą.

Informacje:
Oceń Artykuł:

0Komentarze

Brak komentarzy