Dla kogo zalecana jest rehabilitacja?

Ocena: 0.00/0

Głównym celem rehabilitacji jest całkowity czy częściowy powrót do zdrowia. Dlatego też metody rehabilitacji na tym się skupiają. Jest częstym elementem w kuracji prozdrowotnej. W zależności od stopnia zaawansowania schorzenia, może być stosowana w domu, szpitalu czy centrum rehabilitacyjnym. Korzystają z niej dzieci z zaburzeniami psychosomatycznymi oraz wadami wszelkiego rodzaju jak słuch czy wzrok. Bardzo zalecana jest po wypadkach, urazach czy przy udarze mózgu!

Czy leczenie prądem jest efektywne?

Elektroterapia polega na leczeniu prądem. W czasie zabiegu stosuje się prąd stały bądź zmienny. Daje to rewelacyjne rezultaty w objawowym leczeniu schorzeń narządów ruchu. Prąd naturalnie ma stosowne częstotliwości. Zabieg polega na poddawaniu jego działaniu części ciała za pomocą specyficznych elektrod. Zapewne Cię to zdziwi, ale prąd ma działanie przeciwbólowe! Zmniejsza również w dużym stopniu napięcie mięśniowe, pomaga zregenerować się tkankom oraz powoduje, że obrzęki szybciej się wchłaniają. Elektroterapię chwalą sobie pacjenci, którym dolega rwa kulszowa, dystrofie mięśniowe, reumatyzm oraz przeróżne zwyrodnienia.

Jakie są wskazania do leczenia laserem?

Laseroterapia to zabiegi, w czasie których stosuje się lasery lecznicze. Mają one różnorodne działanie, które wynika z konkretnego modelu. Wyróżniamy m.in. lasery argonowe, diodowe, rubinowe itp. Wskutek laseroterapii można się bezboleśnie pozbyć pieprzyków, zmian naczyniowych, a nieraz i niedużych guzków. Lasery są pomocne także w leczeniu ciężko gojących się ran, owrzodzeń oraz utrwalaniu przeszczepów skóry! Dzięki laseroterapii da się także pozbyć bólu — w tym nerwobólu, zespołu po zakrzepowego, chłonnego obrzęku, stopy cukrzycowej i wielu innych!

W jakich schorzeniach pomaga leczenie zimnem?

Leczenie zimnem jest bardzo skuteczną terapią wspomagającą przy powrocie do zdrowia wielu osób z różnorodnymi schorzeniami. Do zabiegu wykorzystywane jest powietrze o obniżonej temperaturze, dwutlenek węgla czy też ciekły azot. Daje wspaniałe rezultaty w takich schorzeniach jak stany zapalne tkanek miękkich, osteoporoza czy stany depresyjne. Jest świetna po urazach sportowych bądź wypadkach. Stosuje się ją miejscowo lub ogólnie!

Informacje:
Oceń Artykuł:

0Komentarze

Brak komentarzy