Kilka sposobów na ozdobienie pustych ścian w Twoim mieszkaniu.

Ocena: 0.00/0

Dla jednych ludzi urządzanie i dekorowanie mieszkania, czy domu to świetna zabawa, niestwarzająca żadnych trudności. Świetnie odnajdują się w tej roli i efekty ich pracy widać dość szybko. Dla innych natomiast może to stanowić nie lada wyzwanie i być przyczyną wielu zmartwień. Nie wszystko bowiem jest takie łatwe i oczywiste. Na szczęście w dzisiejszych czasach istnieje bardzo dużo sprawdzonych sposobów na efektywne urządzanie wnętrz i skorzystanie z nich jest kolosalnym ułatwieniem.

Jak zacząć dekorowanie ścian w pokoju dziennym?

Zacznijmy od ogólnej charakterystyki naszego miejsca. W jakim stylu urządziliśmy mieszkanie, co lubimy, czego nie za bardzo, jakie są nasze pasje oraz co chcielibyśmy oglądać na co dzień na naszych ścianach. I wcale nie trzeba się martwić, że coś się nie uda, bowiem zawsze można to zmienić, najczęściej wprowadzając tylko drobne poprawki. Jeśli mimo wielu chęci nie mamy zupełnie żadnego pomysłu jak urozmaicić nasze wnętrze, poszukajmy weny w Internecie, w branżowych gazetach, czy w programach telewizyjnych o urządzaniu mieszkań, a jeżeli to nic nie pomoże, zasięgnijmy rady u profesjonalisty zajmującego się aranżacją wnętrz.

Niezależnie od tego, czy jesteśmy minimalistami, czy kolekcjonerami wszelakich bibelotów, powinniśmy mieć określoną wizję, jak ma wyglądać ozdobiona ściana, np. w salonie. Istnieje na to bardzo wiele sposobów. Poczynając od najprostszego – możemy powiesić na ścianach obrazy, w ramach bądź bez. Mogą to być przeróżnego typu pejzaże, rodzinne fotografie czy nowoczesne plakaty. W tym miejscu warto zatrzymać się przy zdjęciach rodzinnych, albowiem można je wyeksponować w naprawdę ciekawy oraz niepowtarzalny sposób. Możemy je powiesić w harmonijnym szyku albo postawić na spontaniczność i zgrupować je ze sobą w przeróżny sposób, na przykład na jednej ścianie zdjęcia ze ślubu, a na innej pamiątki z wędrówek.

Jak zrobić obraz na ścianę z tapety? 

Inną opcją może być wydzielenie na ścianie fragmentu, który pokryjemy tapetą o oryginalnym wzorze, a następnie obramujemy ozdobną listwą, stwarzając jakby obraz. Można przykładowo stworzyć parę takich „obrazów” obok siebie, nadając mieszkaniu nowoczesnego i wyrazistego charakteru. Jeśli nasze lokum nie jest największe, bardzo prostym trikiem, żeby je optycznie powiększyć, jest powieszenie na ścianach luster.

Mogą one różnić się od siebie kształtem, a nawet stylem, efekt będzie niesłychanie korzystny. Alternatywą dla często nudnych i pozbawionych wyrazu obrazów, mogą być atrakcyjne grafiki, pełne interesujących nadruków. Eleganckie będą czarno-białe plakaty, ale także te o głębokim nasyceniu barw. Zupełnie naturalnie wyglądają także gotowe obrazki, powieszone obok siebie na ścianie, które bez problemu odnajdziesz w internetowych sklepach.

Kosze dla roślin — makramy na ścianę

Oryginalnym, ale w gruncie rzeczy odświeżonym pomysłem z poprzednich lat, jest wieszanie na ścianach tzw. makram z roślinnością, to znaczy splecionych w ciekawy wzór sznurków, tworzących swego rodzaju kosz dla roślin. Jest to interesująca alternatywa dla zwykłych doniczek, która kapitalnie ozdabia ściany. Jeśli dużo podróżujesz, możesz zastanowić się nad zakupem drewnianej mapy świata, która genialnie prezentuje się na pustej ścianie. Ta nietypowa ozdoba może służyć nie tylko jako element dekoracyjny, ale również być swego rodzaju ścianą wspomnień, gdzie zaznaczysz miejsca, które już odwiedziłeś. Możesz do tego zastosować specjalne pinezki lub od poszczególnego państwa poprowadzić sznureczki, na których zakończeniu umieścisz zdjęcie z wycieczki.

Czy coś nas ogranicza w dekorowaniu ścian?

W organizowaniu przestrzeni, w której mamy czuć się komfortowo nic nas nie ogranicza. No dobrze, powiesz, ale co z budżetem? To również nie jest żadnym ograniczeniem, gdyż wiele dekoracji można wykonać własnoręcznie lub kupić je na pchlich targach, gdzie można wyszukać prawdziwe perełki i absolutnie nie wydać na nie dużo. No dobrze, powiesz, a co z bardzo małym mieszkaniem? To także nie jest przeszkodą. Jeżeli nasze lokum nie jest dużych rozmiarów, wystarczy pamiętać o jednej zasadzie, mianowicie, żeby go nie zagracić. Cała reszta pozostaje dowolna. Kiedy zdasz sobie sprawę, że nic nie tłumi Twojej pomysłowości, aby stworzyć swój wymarzony klimat w domu, to zadanie nie przysporzy Ci wielu kłopotów.

Informacje:
Oceń Artykuł:
Tagi Artykułu:

1Komentarze

miron1955

Uwielbiam fotografować, dlatego swoje najładniejsze kadry oprawiam w ramki i wieszam na ściany.

2022-04-21