Jak zainstalować basen w ogrodzie, który będzie służył przez lata?

Ocena: 0.00/0

Jeżeli planujesz instalację basenu w swoim ogrodzie, to my Ci pomożemy. Wspaniałą chwilą jest czas spędzony rekreacyjnie z całą rodziną przy chłodnym i przyjemnym basenie w ogródku. Możecie poleżeć i poleniuchować bądź pograć z dziećmi w piłkę czy lotki. Do wyboru w sklepach jest cały asortyment. Będziesz miał w czym wybierać! Dla dzieci możesz kupić na początek dmuchane kąpielisko, a dla starszych basen sięgający 1,5 metra głębokości.

Jak naszykować miejsce pod basen?

Jeśli wybrałeś już basen, powinieneś poprawnie przygotować dla niego miejsce. Jeśli nie przeszkadza Ci postawienie go na trawie, to powinieneś szczegółowo sprawdzić, czy w ustalonym miejscu nie zalegają żadne kamienie bądź śmieci, które mogą przedziurawić dno basenu. Aby zabezpieczyć kąpielisko, powinno się zakupić stosowną matę czy też styropian, które zmiękczą podłoże. Z pewnością nie chcesz również, aby do basenu wpadała przesadna ilość owadów oraz traw niesionych z wiatrem. W tym celu możesz kupić odpowiednią pokrywę, którą założysz, kiedy nikt nie będzie korzystał z basenu. W sklepach dostępne są również specjalne maty grzewcze w postaci folii bąbelkowej, dzięki którym znajdująca się we wnętrzu woda prędzej się ogrzeje.

Jaki basen do ogrodu wybrać? Składany czy wbudowany w grunt?

Jest to problem wielu osób, które zastanawiają się nad nabyciem basenu do ogrodu. Te przenośne są w szczególności o wiele tańsze, bo ich cena wynosi od 600 do 5000 zł. To, za co bez wątpienia będziesz musiał zapłacić, to woda (zależnie od rozmiaru Twojego basenu), prąd, a także wszelkie dodatkowe akcesoria, takie jak materace do pływania, osłona przed słońcem, pokrywa do basenu czy też drabinka (jeśli nie ma jej w zestawie). Baseny wbudowane w ziemie w szeregu przypadków wymagają pozwolenia na budowę, której koszt waha się od 10 000 do 40 000 zł. Do tego konieczne jest jego systematyczne sprzątanie, jak również filtracja wody. Koszty utrzymania basenu całorocznego to nawet 2000 zł. Nim zdecydujesz się na nabycie jednego z nich, zapoznaj się z dostępnymi ofertami oraz zastanów się, jak często będziesz z niego korzystał, by na pewno okazał się wart swojej ceny.

Na co zwrócić uwagę podczas kupna basenu, aby był bezpieczny dla wszystkich!

Żeby basen był całkowicie bezpieczny dla wszystkich członków rodziny, należy dla basenów o dużych rozmiarach zadbać o zamontowanie drabinki. Dzieci, dzięki temu będą mogły wchodzić do wody i wychodzić z basenu. Należałoby również, by dorosła osoba sprawowała opiekę. Natomiast, kiedy basen będzie mniejszych rozmiarów, trzeba zwrócić uwagę na podłączenie filtra w nim, a także wyłączenie w razie kąpieli czy burzy!

Informacje:
Oceń Artykuł:
Poprzedni Artykuł

0Komentarze

Brak komentarzy