Top 10 najwcześniej kwitnących kwiatów wiosennych

Ocena: 0.00/0

Wiosną można znaleźć wiele interesujących roślin cebulowych i wcześnie kwitnących bylin, dzięki czemu wiosną twój ogród zyska na atrakcyjności i sprawi, że ta pora roku będzie jeszcze przyjemniejsza.

Stwórz najładniejsze wiosenne scenerie dzięki naszym 10 najwcześniej kwitnącym krzewom wiosennym.

Jeśli tej wiosny zauważysz, że w Twoim ogrodzie brakuje kwiatów i struktury, możesz jeszcze posadzić wczesną wiosną wybrane krzewy wypełniające tę lukę. Zwróć tylko uwagę na ich rozwój, ponieważ nasze wiosny wydają się coraz cieplejsze i bardziej suche - krzewy mogą wymagać dodatkowego podlewania, dopóki się nie zakorzenią. Jesień i zima to także doskonały czas na sadzenie krzewów wiosennych.

1.Stachiurek wczesny

Niezwykły krzew, który na początku marca wytwarza sznury małych kwiatów przypominających kotki, które zwisają sztywno z nagich gałęzi. Najlepiej rośnie na słońcu lub w półcieniu, w wilgotnej, ale dobrze zdrenowanej glebie. Jest to dobry wybór, jeśli potrzebujemy czegoś, co będzie stanowić tło - przez resztę lata, krzew ten wygląda stosunkowo zwyczajnie, bo jest pokryty zielonymi liśćmi. Może osiągnąć ponad 2,5 m wysokości i szerokości.

2. Daphne 

Ze wszystkich wiosennych krzewów dahne są chyba najbardziej pożądane. Daphne mogą być drogie w zakupie, ponieważ większość z nich musi być rozmnażana za pomocą czasochłonnej i trudnej metody szczepienia, ale odmiana 'Jacqueline Postill' jest zazwyczaj rozmnażana za pomocą kultur tkankowych, a rośliny wyhodowane w ten sposób mogą rosnąć na własnych korzeniach, co oznacza, że są łatwiej dostępne i niedrogie. Lepiej wybierać młode rośliny niż większe, bardziej dojrzałe okazy, ponieważ te kwitną swobodniej, produkując spektakularny pokaz fioletowo-różowych klastrów od bardzo wczesnego wieku.

3. Forsycja pośrednia

Dla wielu ogrodników żywe, żółte kwiaty forsycji to o krok za daleko - subtelność nie jest epitetem, który kiedykolwiek zastosowano wobec tego krzewu. Nikt jednak nie może zaprzeczyć jej wesołości, a jeśli ktoś lubi ścinać kwiaty w ogrodzie, jej gałęzie w marcu wniosą do domu są jak promień słońca. Forsycja jest łatwa w uprawie krzew, ale najlepiej radzi sobie na bogatej glebie, w słońcu lub lekkim cieniu. Po przekwitnięciu jego średniozielone liście mogą wyglądać pospolicie, dlatego warto zaplanować uprawę czegoś innego w pobliżu lub wokół niego, aby zapewnić mu letnie zainteresowanie. .

4. Kalina koralowa Roseum

Znany jest jako krzew śnieżny, ponieważ wczesnowiosenne kwiaty, które zaczynają się w ładnym odcieniu jabłkowej zieleni, stają się białe w miarę dojrzewania, aż krzew pokrywa się dużymi białymi "kulami śniegowymi". Wielu ogrodników woli go jednak uprawiać na początku roku, gdy zielone kwiaty dodają wiosennej świeżości do aranżacji roślinnych. Równie piękne są kwiaty cięte, które wspaniale komponują się z tulipanami w bogatych odcieniach pomarańczu i purpury. Rośnie na słońcu lub w cieniu i dobrze radzi sobie na większości dobrze zdrenowanych gleb, a jej liście przed opadnięciem mają piękny jesienny kolor.

5. Porzeczka krwista WHITE ICICLE Ribes

Jednym z bardziej rozpoznawalnych wiosennych krzewów jest kwitnąca porzeczka, której zwisające kiście opadających różowych kwiatów pojawiają się zwykle w marcu i kwietniu, mniej więcej w tym samym czasie co forsycja. Aby zaakcentować zmiany, warto rozważyć jedną z odmian o białych kwiatach, na przykład 'White Icicle'. Zapewnij jej słoneczne miejsce i dobrze zdrenowaną glebę, a będzie się dobrze rozwijać.

6. Wiśnia wczesna Kojou-no-mai

Ta delikatna, mała wiśnia zachwyca wczesną wiosną, kwitnie od marca. Świetnie nadaje się na obejście domu, ale jest też na tyle mała, że można ją uprawiać w doniczce. Jej pokręcone gałązki pokrywają się jasnoróżowymi kwiatami z ciemnoróżową smugą w środku. Po nich szybko pojawiają się brązowe liście, które również mają ciekawy kolor, zanim opadną jesienią. Należy zapewnić jej miejsce w pełnym słońcu i dobrze zdrenowaną glebę. Ostatecznie osiąga około 1,5 m wysokości i szerokości.

7. Amelanchier lamarckii

Wiosenne kwiaty amelanchier należą do najładniejszych spośród wszystkich wiosennych krzewów - są delikatne, gwiaździste i spowijają gałęzie tuż przed rozwinięciem się pięknie zabarwionych młodych liści. Amelanchiera ma także wspaniałe kolory jesienią i często o tej porze roku wydaje także plon w postaci atramentowych jagód, co czyni z niej roślinę nie tylko jednosezonową. Tolerują szeroki zakres warunków i z powodzeniem rosną w pełnym słońcu lub w półcieniu, stanowią więc doskonały wybór. Dostępne są również odmiany o różowych kwiatach, takie jak 'Robin Hill'.

8. Magnolia gwiaździsta

Magnolia gwiaździsta to kolejna roślina, która balansuje na granicy między krzewem a drzewem, ale jest zapierającym dech w piersiach dodatkiem do ogrodu. Miękkie, futrzaste pąki rozwijają się, ukazując gwiaździste kwiaty o długich, białych płatkach, zanim pojawią się liście. Najlepiej sprawdza się w pełnym słońcu lub półcieniu oraz na dobrze przepuszczalnej glebie, ale należy pamiętać o tym, aby umieścić ją w miejscu osłoniętym, z dala od zimnych wiosennych wiatrów i najlepiej z dala od miejsc, w których mogą wystąpić przymrozki, aby uniknąć uszkodzenia wczesnych kwiatów, jeśli wiosenne temperatury się obniżą. Osiągnie ostatecznie 1,5-2,5 m wysokości.

9. Pigwowiec pośredni

Te wiosenne krzewy, znane także jako pigwa japońska, mają piękne kwiaty przypominające kwiaty jabłoni, w jaskrawych kolorach - w przypadku szkarłatnych odmian, takich jak 'Rowallane' i 'Crimson and Gold' - lub subtelnych pastelach, takich jak brzoskwiniowa odmiana 'Cameo', biała 'Snow' czy trafnie nazwana różowo-biała 'Apple Blossom'. Przed zakupem sprawdź, która odmiana wpadła Ci w oko: niektóre odmiany chaenomeles mają wyprostowany pokrój, podczas gdy inne przytulają się do ziemi w niespodziewanie niski sposób, co może nie dać pożądanego efektu. Najlepiej sprawdzają się w pełnym słońcu lub półcieniu oraz na glebach o odczynie od obojętnego do kwaśnego, ale należy unikać gleb silnie zasadowych lub podmokłych.

10. Skimmia confusa

Po tym, jak przez całą zimę nosiła swoje smakowicie wyglądające zielone pąki, wiosną ta roślina otwiera się, aby ujawnić swoje kremowo-zielone kwiaty. Co najlepsze, są one pachnące. Jest to jedna z najładniejszych skimmii, dorastająca do około 1 m wysokości, dzięki czemu doskonale nadaje się do mieszanych ogródków, pomagając wypełnić przestrzeń pomiędzy wyższymi krzewami a niżej rosnącymi bylinami. Nie należy jednak spodziewać się jagód, jak w przypadku innych skimmii - 'Kew Green' jest rośliną męską, więc ma tylko kwiaty, a nie owoce.

 

Informacje:
Oceń Artykuł:
Tagi Artykułu:

0Komentarze

Brak komentarzy